FIWC 2021

Navigace
CZEGBR
Reklamní sdělení
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.
E-shop snadno & rychlehttps://www.websnadno.czSystém WebSnadno nabízí moderní e-shop s podporou on-line plateb.
Měj své vlastní webové stránky!https://www.websnadno.czMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S WebSnadno je můžete mít i Vy.

SteveLeVan

 

GCh. Lismore Stoneybrook Roxie Hart

  Steve LeVan (USA)
  chovatelská stanice Lismore

  • Jak dlouho žijete s irskými vlkodavy?

   První vlkodavka, Tess, vstoupila do našeho života v květnu 1974, před více než 44 lety.
  • Proč jste se rozhodl stát rozhodčím a co vás na tom nejvíc těší?

   K posuzování mi dodali odvahu přátelé. Nejvíce mě baví se během posuzování ve psech „ztratit“. Uzavřít se před zbytkem světa a ponořít se do posuzování psů, které mám před sebou. Mám pocit, že vždy objevím něco nového. 
  • Kdy jste posuzoval poprvé?

   Poprvé jsem posuzoval neoficiální třídy na národní speciální výstavě amerického klubu irských vlkodavů.
  • Jaká byla největší/nejdůležitější výstava, kterou jste dosud posuzoval?

   To je nerozhodně mezi speciální výstavou klubu irských vlkodavů Puget Sound 2015 a speciální výstavou klubu irských vlkodavů Northstar 2018.
  • Byl mezi psy, které jste posuzoval, některý opravdu výjimečný?

   Na speciální výstavě Northstar klubu byli dva psi, kteří mi vzali dech: pes, kterému jsem zadal BOB – Shellane Pavarotti Sings For Slaine a vítěz třídy vítězů: Lonnkyle Traveller.
  • Kterého se svých vlastních psů považujete za nejlepšího?

   To je velmi těžká otázka. Budu jmenovat svoji současnou velmi úspěšnou fenku, mnohonásobnou držitelku ocenění BIS ze speciální výstavy, Grandšampionku Lismore Stoneybrook Roxie Hart. Mám několik mladých jedinců, kteří za jejími kvalitami příliš nezaostávají.

 

 AnneWebb
 SeplecurTrojanAtFoinavenCh. Seplecur Trojan at Foinaven

 

  Anne Webb (CAN/GB) 
  chovatelská stanice Foinaven

  • Jak dlouho žijete s irskými vlkodavy?

   Moje první irská vlkodavka se narodila v únoru 1981. Pocházela z prvního vrhu po Ch. Corniman Ella Mana Mou, pořídila jsem si ji jen jako domácího mazlíčka, ale hrála velkou roli při mém vstupu do světa psích výstav.

   Mým prvním výstavním vlkodavem byla Clonara Nellagh. Narodila se v roce 1983, byla sestrou Ch. Clonara Nizama a Ch. Clonara Niamh, odchovaná Maggie a Stuartem Wilkinsovými, je v rodokmenech všech mých psů až do dnešních dnů.
  • Proč jste se rozhodla stát rozhodčím a co vás na tom nejvíc těší?

   Jak už jsem mnohokrát řekla, posuzování psů je skvělá zábava.

   Mít možnost podrobně si prohlédnout psy z celého světa, jejichž zapálení chovatelé do nich vložili svá srdce i duše, je čest, která by se neměla brát na lehkou váhu. A jako chovatel získá člověk také možnost posoudit psy, kteří by se mohli v budoucnu stát součástí jeho chovatelského programu.
  • Kdy jste posuzovala poprvé?

   Jak určuje anglický systém, posuzovat jsem začala na "open" výstavách. CC jsem u irských vlkodavů poprvé zadávala na prestižní Lady´s Kennel Club (LKA) výstavě v roce 1991.

  • Byl mezi psy, které jste posuzovala, některý opravdu výjimečný?

   Psi, které jsem viděla, posuzovala nebo vystavovala, kteří na mě udělali z různých důvodů velký dojem, byli:

   Psi:  Carrokeel Coilte Merlin, Nutstown King, Drakesleat Kyak, Solstrand Kaspar, Lonnkyle Jester, Stoneybrook Konjur.
   Feny: Witchesbroom Wildrose, Mary of Nutstown, Seplecur Meg of Sulhamstead, Bokra Chance, Stoneybrook Medora.
  • Kterého se svých vlastních psů považujete za nejlepšího?

   Měla jsem velké štěstí, že jsem mohla žít s několika nádhernými psy, svými vlastními i v chovatelské stanici Lonnkyle. Nejlepší vlkodav, kterého jsem měla, byl odchován Gordonem Cranem, ch. s. Seplecur, a získala jsem ho jako odměnu za krytí. Jeho jméno bylo Ch. Seplecur Trojan at Foinaven. Výjimečný v mnoha různých ohledech, krásou, vyvážeností, povahou a typem. Také prožil dlouhý, zdravý život, v sedmi a půl letech se mnou cestou do nového domova přeletěl Atlantik poté, co zrovna získal své poslední CC na anglické klubové výstavě. Kdo by si mohl přát víc.

 


Ch. Mallaningh Liberty

 

  Jean Timmins (GB)
  chovatelská stanice Cornovi

  • Jak dlouho žijete s irskými vlkodavy?

   Svého prvního irského vlkodava, Downwares Enchantment, jsem si koupila v roce 1983.
  • Proč jste se rozhodla stát rozhodčím a co vás na tom nejvíc těší?

   To je těžká otázka. Mám pocit, že to je přirozený vývoj, pokud je člověk oddaný plemeni. Nikdy jsem nechtěla kariéru coby rozhodčí, ale myslím, že pokud se někdo věnuje plemeni dostatečně dlouho, je téměř povinností udělat další krok a začít posuzovat. Specialisté jsou velmi důležití pro každé plemeno a pokaždé když člověk posuzuje, posune se zase o kousek dál. Na posuzování mě nejvíce baví nacházení krásných typických psů.
  • Kdy jste posuzovala poprvé?

   Myslím, že to byla Open výstava někdy na začátku 90. let. 
  • Jaká byla největší/nejdůležitější výstava, kterou jste dosud posuzovala?

   Irish Wolfhound Society Championship Show v Anglii, což je jedna ze dvou největších speciálních výstav, které v UK máme.
  • Byl mezi psy, které jste posuzovala, některý opravdu výjimečný?

   Posuzovala jsem opravdu krásné psy, žádný konkrétní mě teď nenapadá, ale pokud mi nadšením z některého psa naskočí husí kůže, je to obvykle, když ho vidím v pohybu.
  • Kterého se svých vlastních psů považujete za nejlepšího?

   Řekla bych, že Ch. Mallanigh Liberty, která zůstává mým ideálem.

 JanaMullerova

55882363_1025174557673823_1565414858113941504_n

Ch. Four Roses Flintstone

 

  Jana Müllerová (CZ) 
  chovatelská stanice Flintstone

  • Jak dlouho žijete s irskými vlkodavy?

   Irský vlkodav se stal mým vytouženým plemenem již v dětství. Po přečtení knihy A. J. Dowsona Finn the Wolfhound bylo mým velkým snem vlastnit tohoto něžného obra. Můj sen se mi vyplnil a ve společnosti irských vlkodavů žijeme s manželem Michalem od roku 1997. Po dokončení studia na univerzitě jsme si přivezla domů dlouho očekávané štěňátko. Naším prvním vlkodavem se stal Fred Flinstone Norman, syn Quincy of Kilmara a Connie Norman. Tento impozantní a výstavně velmi úspěšný pes s milou a přátelskou povahou dal později jméno naší chovatelské stanici „Flintstone“.
  • Proč jste se rozhodla stát rozhodčím a co vás na tom nejvíc těší?

   Možnost stát se rozhodčím a posuzovat irské vlkodavy jsem zvažovala velmi dlouho. Odvahu mi dodali přátelé a především můj manžel. Posléze jsem se těšila na samotné studium, možnost navštěvovat semináře pro rozhodčí a rozšiřovat své znalosti. Před každým svým posuzováním jsem trochu nervózní, plná očekávání, ale vždy se velmi těším. Užívám si té možnosti soustředit se pouze psy a mít to privilegium s nimi strávit čas.
  • Kdy jste posuzovala poprvé?

   Poprvé jsem jako rozhodčí posuzovala bonitaci irských vlkodavů v roce 2016, díky kterým každoročně český klub WDK zařazuje jedince do chovu. Mojí první výstavou v roli rozhodčího byla česká Národní výstava psů v Brně v lednu 2017.
  • Jaká byla největší/nejdůležitější výstava, kterou jste dosud posuzovala?

   Měla jsme tu čest posuzovat v listopadu 2018 na klubové výstavě irských vlkodavů IWCB v Belgii, kam se přihlásilo 75 irských vlkodavů.
  • Byl mezi psy, které jste posuzovala, některý opravdu výjimečný?

   Na Mezinárodní výstavě psů v Praze jsme zadala BOB opravdu velmi krásné a harmonicky stavěné fence s prostorným pohybem ANNIE Mes Amis de Mafinns, která si následně ze závěrečných soutěží odnesla i titul BIG. Velmi nadšená jsem byla také z vítězů belgické klubové výstavy, kde jsem tituly zadala psovi Ch. Phoenix from Graham's Ark (BIS) a feně Gaeltarra Eireann Raff (BOS).
  • Kterého ze svých vlastních psů považujete za nejlepšího?

   Každý z mých psů byl nebo je pro mě něčím výjimečný. Všichni byli skvělými společníky, vlastnila jsem výborného coursingového psa, skvělého canisterapeutického psa i výstavně úspěšné psy. Jmenuji tedy mojí současnou fenku CH. Four Roses Flintstone, držitelku mnoha výstavních titulů, mezi jejíž největší úspěchy patří titul Supreme BIS na prestižní Středoevropské výstavě chrtů v roce 2017, který jí byl zadán renomovanými rozhodčími z USA, Kanady, Švédska a Francie. Jsem velmi ráda, že mám v současnosti doma také jejího syna a vnučku.
Tvorba webových stránek na WebSnadno | Nahlásit obsah